Call now » (+99) 123 456 789

Wideokonferencja inaugurująca projekt

Pierwszym z zaplanowanych działań w projekcie „Zachowanie i promocja wspólnego dziedzictwa kulturowego poprzez działalność muzealną” jest konferencja rozpoczynająca projekt. Na etapie planowania projektu zakładaliśmy, że to wydarzenie odbędzie się na Białorusi. Niestety, pandemia skorygowała, przede wszystkim, plany w zakresie współpracy transgranicznej.

Wspólnie z Partnerem Wiodącym poszukiwaliśmy rozwiązań, dzięki którym formuła transgraniczności działań byłaby aktualna.

W dniu 3 września 2020 roku partnerzy zorganizowali wspólna transgraniczną wideokonferencję rozpoczynającą projekt, w której wzięli udział pracownicy Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Ambroziewicza, Muzeum-Zespołu Synagogalnego we Włodawie, Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie, przedstawiciel Departamentu Kultury i Promocji Miasta Chełm, przedstawiciel Lokalnej Grupy Działania „Ziemi Chełmskiej” oraz pracownicy Stowarzyszenia Samorządów Euroregionu Bug. Swoją obecnością nas zaszczycił Pan Vladislav Khallo Konsul Republiki Białoruś w Białej Podlaskiej. Z białoruskiej strony uczestnikami konferencji byli przedstawiciele Administracji Rejonowej Rejonu Chojnickiego, pracownicy Chojnickiego Rejonowego Muzeum Krajoznawczego, Muzeum Bitwy o Dniepr w Łojewie, Szkoły Plastycznej w Brahinie. Uczestnicy konferencji zaprezentowali działalności białoruskich i polskich muzeów uczestniczących w projekcie oraz wymienili się własnym doświadczeniem i refleksjami w ramach dyskusji „Jak powiększyć liczbę odwiedzających muzea?”

20200904_144050.jpgDSC_2281.JPGDSC_2301.JPGDSC_2309.JPGDSC_2291.JPGDSC_2292.JPGDSC_2295.JPGDSC_2312.JPGDSC_2282.JPGDSC_2302.JPG

Nasi partnerzy