Call now » (+99) 123 456 789

  • Euroregion Bug

    Ku rozwojowi
  • EUROREGION BUG

    Razem wspólną drogą
  • EUROREGION BUG

    Piękno natury
prev next

Festiwal najlepszych praktyk w zakresie promowania produktu turystycznego

W dniu 16 września 2021 r. w Chełmskim Domu Kultury w Chełmie i równocześnie w Muzeum Etnograficznym im. Giorgi Salukvadze w Ozurgeti w Gruzji odbył się „Festiwal najlepszych praktyk w zakresie promowania produktu turystycznego”.

Uczniowie z Zespołu Szkól Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie zaprezentowali film przedstawiający sposób przygotowania wielu popularnych potraw kuchni regionalnej. m.in. bigosu, pierogów, cebularzy, piroga gryczanego. Po stronie gruzińskiej mogliśmy podejrzeć powstawanie takich smakołyków jak: chaczapuri, chinkali, szaszłyki i słodkie czurczchele.

Oprócz tradycyjnej kuchni, ważnym elementem kultury identyfikującym i indywidualizującym dany region jest charakterystyczna dla niego muzyka i taniec. Mogliśmy tego doświadczyć oglądając występy artystyczne polskich i gruzińskich zespołów. Ze strony polskiej zaprezentowały się: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej, Zespół Śpiewaczy „Kumowianki” oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej, a po stronie gruzińskiej Męski Chór miasta Ozurgeti „Szemokmedi” i Trio Helhvavi.

Istotnym punktem programu było podpisanie listu intencyjnego o współpracy pomiędzy Miastem Chełm i Miastem Ozurgeti. Współpraca partnerska będzie polegać na wymianie doświadczeń w ramach zarządzania miastami związanych z edukacją, kulturą promocją gospodarczą i biznesową.

Nana23.PNGNana18.PNGGG2.PNGNana11.PNGGG5.PNGNana9.PNGGG13.PNGGG14.PNGNana17.PNGGG4.PNGGG3.PNGNana10.PNGNana19.PNGNana25.PNGNana22.PNGGG15.PNGNana1.PNGGG12.PNGNana6.PNGNana8.PNGGG11.PNGNana30.PNGNana13.PNGGG7.PNGGG9.PNGNana28.PNGNana26.PNGNana27.PNGNana29.PNGGG8.PNGNana15.PNGGG6.PNGGG1.PNGNana12.PNG

 

Projekt Marka turystyczna szansą wzmocnienia branży turystycznej Gurii oraz Euroregionu "Bug" jest współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Nasi partnerzy